מהפכת הסיוע לזוגות חשוכי ילדים בפריפריה של 'מכון דורות' מתרחבת

מכון דורות' ממשיך בתנופת ההתפתחות וההתרחבות בכל הריכוזים בפריפריה בכלל ובעיר אשדוד בפרט. במסגרת זו התבשרו השבוע תושבי העיר והסביבה על שיתוף פעולה חדש בין 'מכון דורות' למרכז הרפואי – אוניברסיטאי אסותא שבאשדוד.

העיר אשדוד אמנם משופעת בלי עין הרע בילדים כ"י, אך לצד זאת, לצערינו ישנם לא מעט זוגות חשוכי ילדים.

במסגרת המאמצים לסיוע לזוגות אלו נפגשו אתמול ראשי ורבני מכון 'דורות' – הלכה, רפואה ותמיכה בחשוכי ילדים, עם רופאי היחידה במרכז הרפואי – אוניברסיטאי אסותא, ד"ר שלומי ברק מנהל היחידה באשדוד, ומנהל המרכז הרב תחומי לחשוכי ילדים ברמת החייל בת"א, וד"ר גיא בר רופא בכיר ביחידה באסותא אשדוד בבית החולים ומנהל המרכז לרפואה יועצת בעיר שדרות של שירותי בריאות כללית.

במהלך הפגישה הרבנים ערכו רב שיח מקצועי עם הרופאים ודנו בפתרונות טכנולוגיים חדשניים בתחום זה ובשאלות ההלכתיות העולות מהם.

ד"ר שלומי ברק הביע שמחה על שיתוף הפעולה שנוצר בין המכון לבית החולים : "אנחנו שמחים לשתף פעולה ולעבוד לפי ההנחיות ההלכתיות של מכון דורות על מנת לתת מענה הולם לזוגות החפצים בהכוונה הלכתית על פי דרכו של הרב עובדיה". ד"ר גיא בר בירך בלבביות על שיתוף הפעולה וציין שכיליד עוטף עזה הוא רואה חשיבות גדולה בנתינת דגש למען זוגות חשוכי ילדים בפריפריה: "אני אשמח להמשיך ולתת מענה בכל המרפאות, באסותא באשדוד, במרפאה שבהנהלתי בשדרות, ובמרפאה באשקלון".

פגישה זו היא חלק מתוכנית רחבה שתהווה מגדלור רפואי הלכתי עוצמתי למען זוגות חשוכי ילדים בפריפריה, בכללה סדרת שיתופי פעולה וכנסים שעורך 'מכון דורות' בדרום, החל מהכנס שהתקיים בשדרות בחודש חשוון ובו הוכרז על הקמת סניף חדש, וכלה בכנס הקרוב שיתקיים באשקלון בנר ראשון של חנוכה.

שתף כתבה: